Нова назва

  Психологиня-психотерапевт

Сертифікована тренерка Israel Trauma Coalition

Акредитована тренерка Україно-Швейцарського проєкту MH4U

Членкиня Української асоціації екологічної психологічної допомоги


     Я мріяла та захоплювалась психологією ще з дитинства. У школі, стикаючись з перешкодами та стресами, часто задавала собі питання: "Чому все так влаштовано?", "Хто я тут?", і постійно намагалася шукати на них відповіді. Перший серйозний інтерес до психології виник, коли одного разу прийшов у мій клас викладач-психолог та розповідав нам про темпераменти. Мені стало цікаво, бо завжди спостерігала за людьми і знаходила в них то схожості, то відмінності, але не могла пояснити собі чому. Відтоді я почала глибше занурюватися у світ психології, читаючи журнали та вирізаючи цікаві статті.

Ну і далі, 10-11 класи: педагогічний коледж провів спецкурс по психології, після чого я чітко для себе визначила, що неодмінно стану психологом. Проте, незважаючи на пристрасні пориви, життя кинуло мені виклики. І першою освітою стала філологія, а перша робота була в Академії педагогічних наук України. Я також працювала в школах, займалася редакторством, здобула другу освіту в HR, адмініструвала та організовувала заходи. Та випадок змінив усе.

Працюючи адміністраторкою, я допомагала людям (часто непомітно для самої себе). І одного дня колега запропонувала мені разом вступити на психолога до УМО НАПН. І тут закрутилось… З підтримкою родини залишила роботу і повністю присвятила себе новій справі, якою мріяла ще з дитинства. Але, на відміну від дитячого захоплення, тепер зі мною дорогоцінний досвід життя, сотні і тисячі ситуацій, думок та спостережень!

Бакалавр, магістратура, аспірантура, робота психологом, постійні курси підвищення кваліфікації та поїздка з українською делегацією до Ізраїлю. Робота для мене стала не просто заробітком, а справою життя, що ЯРО грає у моїй душі!


❀ ❀ ❀

 
0+
 
0+
 
0+

МЕТОДИКИ РОБОТИ

Екофасилітація | Пісочна терапія | Проективні методики | Basic PH | Нейромалювання | Профорієнтація | МАК | НЕТ

Переглянути  

ТЕМАТИКИ

Війна | Стосунки | Стрес | ПТСР | Робота | Страхи | Самооцінка | Мотивація | Особисті кордони | Булінг | Насилля | Психологічна травма та інші

Переглянути  

БЕЗКОШТОВНА

ПРОБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ


     Завдяки активному сприянню заступниці мера Києва Марини Хонди, ініціативі очільниці управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА Тетяні Гузенко та співпраці з Israel Trauma Coalition, з'явилася можливість навчання та стажування в Ізраїлі. Тому влітку 2022 року Ярослава Попович разом з українською делегацією пройшли курс для психологів під час воєнних дій "Перша психологічна допомога людям у кризових ситуаціях", де вивчали місцеві практики та техніки, щоб передати їх знання та застосовувати їх в Україні.






Повернувшись додому, Ярослава провела щонайменш 126 тренінгів для працівників шкіл та установ держслужби, організацій критичної інфраструктури, а також медичних закладів, покращуючи їх здатність ефективно реагувати на кризи, запобігати професійному вигоранню та вдосконалювати комунікаційні навички у колективах.

У 2023 році навчання продовжилось, і психологиня завершила курс від Israel Trauma Coalition in UA для фасилітаторів, експертів центрів стресостійкості Києва, Харкова, Хмельницького, Тернополя та Одеси. На курсі Ярослава разом із колегами вивчала нові підходи до роботи з травматичним досвідом, профілактики вигорання та стресостійкості.






Також у 2023 році, завдяки україно-швейцарському проєкту Mental Health for Ukraine, Ярослава стала акредитованою тренеркою з психічного здоров'я для працівників першої лінії, таких як поліція, ДСНС, соціальні служби та інші. Вона проводила тренінги з різних психічних розладів, допомагаючи фахівцям краще розуміти та підтримувати людей у складних ситуаціях.






На початку 2024 року Ярослава пройшла навчання Наративної експозиційної терапії у співпраці з DoLadu Mental Health Lab та ARQ National Psychotrauma Centre Nederland. Цей ефективний метод роботи з ПТСР та іншими наслідками травматичного досвіду став ще одним важливим інструментом у її арсеналі.






Сьогодні Ярослава Попович продовжує активно впроваджувати отримані знання в Україні, допомагаючи людям долати труднощі та зберігати психічне здоров'я у непростих умовах, що є неоціненним внеском у розвиток психологічної допомоги в країні.


❀❀❀
 

     Більше 5 років Ярослава активно волонтерить, надаючи безкоштовні консультації для державних та приватних організацій. З початком війни вона приєдналась до соціальної допомоги Україні, проводячи консультації для місцевих жителів, внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав за кордон. Серед країн підтримки: Польща, Франція, Португалія, Іспанія, Велика Британія, Італія тощо.

Восени 2022 року Ярославу запросили до проєкту "Єдині. Навчай українською", де вона провела 5 лекцій на тему "Психологічні бар'єри під час переходу на українську мову". Матеріали виступів доступні за посиланнями:








На сьогоднішній день Ярослава надає психологічну допомогу військовим в госпіталі.


❀❀❀
 
З 2021 року Ярослава Попович долучилася до медійного простору, ділячись знаннями та досвідом як психологиня, зокрема:



3 листопада 2023, «Вечірній Київ»
ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ТА ІГНОРУВАННЯ ВАШИХ ПОТРЕБ: ПСИХОЛОГИНЯ ПРО ТЕ, ЯК РОЗПІЗНАТИ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО



 


28 жовтня 2023, «Вечірній Київ»
ПРОБЛЕМИ ЗІ СНОМ І ПОСТІЙНА НАПРУГА: ПСИХОЛОГИНЯ РОЗПОВІЛА ПРО НОВІ СКАРГИ КИЯН І ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ






13 липня 2023, «Українки»
СТРЕСОВИЙ ТРЕМОР У ТІЛІ: ТРИ СПОСОБИ ЙОГО ВГАМУВАТИ






7 липня 2023, «КИЇВ24.news»
ЯК БОРОТИСЬ ЗІ СТРЕСОМ ПІД ЧАС ВІЙНИ. ПОРАДИ КИЇВСЬКОГО ЦЕНТРУ СТРЕСОСТІЙКОСТІ






2 травня 2023, «Експрес»
УНИКНУТИ СТРЕСУ НЕМОЖЛИВО, АЛЕ ПЕРЕМОГТИ ЙОГО — РЕАЛЬНО. НЕ ТІЛО ВАС МАЄ КОНТРОЛЮВАТИ, А ВИ ЙОГО






16 лютого 2023, «TEXTY.ORG.UA»
ЧОМУ УКРАЇНЦІ В НІМЕЧЧИНІ ЧАСТО СПІЛКУЮТЬСЯ РОСІЙСЬКОЮ І ЯК ЦЕ ВИПРАВИТИ






13 грудня 2022, «Національна спілка журналістів України»
БРОНІКИ ВІД СТРЕСУ: У ЗАПОРІЖЖІ ДЛЯ МЕДІЙНИКІВ ПРОВЕЛИ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ






17 серпня 2022, «РАЗОМ»
СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ІЗРАЇЛЮ





30 листопада 2021, «Всеосвіта»
ОСВІТА ПРОТИ НАСИЛЬСТВА: МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ТА АЛГОРИТМИ РЕАГУВАННЯ






13 серпня 2021, «Вечірній Київ»
СТОЛИЧНІ ПСИХОЛОГИ ПОЯСНИЛИ, ЯК РОЗПІЗНАТИ ХАРАСМЕНТ







13 серпня 2021, «КИЇВ24.news»
У КИЇВСЬКОМУ ЦЕНТРІ РІВНОСТІ ПОЯСНИЛИ, ЯК РОЗПІЗНАТИ ХАРАСМЕНТ



❀❀❀


     У 2020 році Ярослава Попович, за ініціативою Центру вдосконалення особистості "Перспектива", взяла участь разом з колегами у створенні унікального видання — книги "Звідки річка бере початок". У цій книзі психологиня відверто розповіла про своє захоплення психологією та шлях становлення як професіонала, поділившись особистими відкриттями та переживаннями.



"Звідки річка бере початок. Історії психологів", Оксана Зінько

Ця книга стала справжнім дороговказом для багатьох, хто мріє стати психологом. Вона наповнена реальними історіями, що відображають не тільки професійний, але й особистісний ріст її авторів. Через сторінки "Звідки річка бере початок", читачі дізнаються про перемоги над власними сумнівами, тривалі пошуки покликання та необхідність віри в себе. Книга ілюструє, як сила духу та бажання допомагати іншим формують справжнього фахівця.



❀❀❀


     Ярослава Попович активно займається викладацькою діяльністю в області психології. Співпрацюючи з ДЗВО "Університетом менеджменту освіти" Національної академії педагогічних наук України, вона проводить лекції для студентів та ділиться з ними своїм професійним досвідом.






Окрім цього, Ярослава веде тренінги для тих, хто працює з постраждалими від домашнього насильства, включно з поліцейськими, медиками, соціальними працівниками і психологами. Завдяки ініціативі керівниці управління гендерної рівності Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Тетяни Гузенко у співпраці з Israel Trauma Coalition також навчає представників критичної інфраструктури, метрополітену, освіти та соціальних служб, допомагаючи їм краще впоратися зі стресом та кризовими ситуаціями. А влітку 2024 року розпочала, за запрошенням Тато-хаб.Київ, проведення тренінгів для майбутніх батьків у пологових будинках за темами "Партнерські відносини в родині", "Гендерні стереотипи в житті родини", "Формування здорової прив’язаності у дитини на ранніх етапах розвитку".

Також за підтримки ГО АФПБ та онлайн центру "ЗАНАРОДЖЕННЯ" , Ярослава взяла участь у форумі для фахівців, де поділилася дієвими методами боротьби з емоційним вигоранням. Співпрацюючи з VcentriHub, психологиня ініціювала і провела тренінг "Нейромалювання" для жителів Києва, спрямований на зниження стресу через творчість.






❀❀❀ 

ПУБЛІКАЦІЇ ТА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ

ІІ Міжнародна науково-практична конференція
"Наука і молодь – 2022: пріоритетні напрями глобалізаційних змін"






м. Київ, 17 травня 2022 р.

Від: Навчально-науковий інститут менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти»

Тема: "Конструктивна копінг-поведінка, як головна умова долання складних життєвих обставин" 

Сторінки: 448-451






ХІ Міжнародна науково-практична конференція
«Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців в умовах воєнного стану»






м. Київ, 25 жовтня 2022 р.

Від: Навчально-науковий інститут менеджменту і психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти»

Тема: "Психологічні проблеми вибору конструктивної копінг-поведінки у жінок, постраждали від домашнього насильства" 


Сторінки: 128-132






ІІІ Науково‐практична конференція
«Професійний розвиток в умовах цифровізації суспільства: сучасні тренди»






Київ-Житомир, 11-10 листопада 2022 р.

Від: НАПН України ДЗВО «Університет менеджменту освіти», ЖДУ ім. І. Франка

Тема: "Особливості психоедукації постраждалих від домашнього насильства жінок засобами інтернет-технологій" 


Сторінки: 124-125






ХІІ Міжнародна науково-практична конференція
«Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців в умовах воєнного стану»






Київ, 19 травня 2023 р.

Від: Навчально-науковий інститут менеджменту і психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти»

Тема: "Професійно-важливі якості психолога у роботі з постраждалими від домашнього насильства жінками


Сторінки: 121-124





Психологічний часопис : науковий журнал
(за ред. С.Д. Максименка, Том 9, Вип. 7)






Київ, 31 липня 2023 р.

Від: Інститут психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України

Тема: "Психологічні умови формування деструктивної копінг-поведінки постраждалих від домашнього насильства жінок" 


Сторінки: 36-44






ІІІ міжнародний науковий форум
«Адаптивні процеси в освіті»



Київ, Харків, Спокан, Флорида, 7-8 лютого 2024 р.

Від: ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України

Тема: "Формування у учасників освітнього процесу нульової толерантності до домашнього насильства. Аспект самоставлення" 


Наразі матеріали
форуму знаходяться
у процесі публікації,
тож посилання додамо
по готовності)





ІV Міжнародна науково-практична конференція
«Наука і молодь – 2024: пріоритетні напрями глобалізаційних змін»



м. Київ, 17 квітня 2024 р.

Від: Навчально-науковий інститут менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти»

Тема: "Авторський опитувальників «Стиль виховання у прабатьківській сім’ї» у дослідженні копінг-поведінки постраждалих від домашнього насильства жінок" 


Наразі матеріали

конференції знаходяться
у процесі публікації,
тож посилання додамо
по готовності)


❀❀❀

Доєднуйтесь до YARO CENTER
Та почніть свій шлях до гармонії!